Ceník poviného ručení


Ceník poviného ručení

Cena poviného ručení se odvíjí od několika faktorů. Pokud si před uzavřením poviného ručení neprojdete více nabídek a nesrovnáte si možnosti různých pojišťoven, může se stát, že budete platit vyšší zálohy než je nutné.

Prvním z faktorů, které určují cenu poviného ručení je kubatura vozidla. Platí pravidlo, čím vyšší kubatura, tím vyšší zálohy. Ovšem nezáleží pouze na objemu, dalším faktorem může být například staří vozidla. Jelikož jsou starší vozidla méně bezpečnější a je tam větší riziko havárií, může pro mě být poviné ručení dražší. Mezi další technické parametry, které ovlivňují cenu poviného ručení patří výkon motoru, hmotnost vozidla nebo třeba druh vozidla.

Důležitým faktorem jsou tzv. bonusy. Tyto bonusy se odvíjí od toho, kolik měl majitel vozidla v minulosti nehod. Čím déle vlastník vozidla neboural, tím výhodnější má bonusy a díky nim dostává slevy na poviné ručení.

Dalším faktorem, který můžu určovat cenu poviného ručení je místo, ve kterém s vaším vozidlem jezdíte. Rizikové lokace můžou ovlivnit cenu poviného ručení směrem nahoru.

Způsob provozu také může mít vliv na to, jak vysoké budete platit zálohy. Jiná je cena pokud vozidlo provozujete jen pro osobní použití a jiná je v případě, že je například auto využíváno v autoškole.

Snížení ceny můžete zajistit tím, že si poviné ručení vyřídíte online, doma přes internet. Většina pojišťoven má toto vyřízení zvýhodněno, takže za něj zaplatíte méně. Pokud si při uzavírání poviného ručení nastavíte vyšší frekvenci při splácení, je pravděpodobné, že vás vyjde poviné ručení o něco levněji.

Velmi důležitým faktorem je ale samozřejmě instituce, u které si poviné ručení uděláte. Ceny poviného ručení se můžou u různých pojišťoven lišit až o tisíce korun. Je tedy velmi důležité, si projít nabídku všech pojišťoven a vybrat tu, které je pro vás ideální.

Při výběru si prostudujte, zda opravdu využijete všechny služby, které jsou v nabídce, aby jste neplatili za výhody, které nevyužijete.

ePojisteni na Youtube

ePojisteni.cz na Google+

ePojisteni.cz na Najisto.centrum.cz

ePojisteni na Penize.cz

Už jste přečetli článek Poviné ručení, který má podobné zaměření?


!! Náš TIP: Poviné ručení a porovnání

Novinky