Direkt pojišťovna


Direkt pojišťovna

Nejdynamičtější pojišťovna v letech 2008 a 2009, to je Direkt pojišťovna. Tato společnost je u nás unikátní tím, že jako jediná nemá klasické „kamenné“ pobočky ani pojišťovací agenty, funguje totiž online. Pojištění tak lze získat online nebo po telefonu, velmi rychle a pohodlně přímo z domova.

Za Direkt pojišťovnou stojí silná finanční skupina RSA Insurance Group z Velké Británie, která má kořeny už v době před třemi sty lety.

Direkt pojišťovna se zaměřuje hlavně na povinné ručení automobilů a motocyklů, havarijní pojištění, cestovní pojištění a pojištění domova . Uzavření těchto pojištění bývá většinou rychlé, vše se vyřídí jen za pomoci internetu nebo telefonicky. Jediná pobočka, kterou má Direkt pojišťovna je zákaznické centrum v Praze.

Důležité dokumenty, které obvykle získáváte přímo na pobočce si můžete sami doma vytisknout dokud vám pojišťovna nezašle originál (např. zelená karta).

Výhody Direkt pojišťovny jsou například v jejích slevových akcích, které jsou sice časově omezeny, nicméně stojí opravdu za to. Další výhodou, kterou můžeme jmenovat je 5% bonus za rok bez nehody.

Asistenční služby Direkt pojišťovny se dělí do tří kategorií. Služba Asist je jediná ze tří zdarma a nabízí opravu po dobu dvou hodin, odtah max. 50km, uskladění vozidla na max. 3 dny.

Další služba je Asist+, která stojí 100kč ročně, v ceně jsou zahrnuty služby Asist, k nim ovšem přibývá ubytování na jednu noc v hotelu a doprava domů. U služby Asist+ je také zvýšena hranice ceny oprav v zahraničí.

Poslední služba je TopAsist, která stojí 199kč ročně a zahrnuje například dopravu i ze zahraničí.

U Direkt pojišťovny si můžete připlatit za připojištění například úrazu řidiče, nebo částí vozidla (čelní sklo).

Už jste přečetli článek Poviné ručení na motocykl, který má podobné zaměření? Další informační článek - Srovnání poviného ručení.


!! Náš TIP: Poviné ručení a porovnání

Novinky