Poviné ručení na motocykl


Poviné ručení na motocykl

Poviné ručení se podle zákona váže na každé vozidlo či stroj, který může na vozovce způsobit škodu. A proto tam patří i motocykly, byť tyto stroje ve srovnání s automobily nebo nákladními vozidly tolik škody způsobit nemohou. Právě proto se ceny za poviné ručení na motocykl nepohybují ve vysokých částkách, pojištění na nejvýkonější stroje stojí okolo 2000kč.

Cena poviného ručení na motocykl se odvíjí klasicky od kubatury, dále potom od výkonu, roku výroby, způsobu a místo používání. U slabých motocyklů do 50ti ccm se ceny pohybují ve stovkách, za motocykl silnější (např. 150 ccm) zaplatíte asi 700kč.

Poviné ručení na motocykl je odlišné tím, se často platí za celou část roku, i když majitelů motocyklů jezdí jen sezóně. Řešení může být taková, že dá majitel motocyklu značky do depozitu. Další možností je, udělat si sezónní poviné ručení. V tomto případě je motocykl pojištěný po celý rok, takže se neplatí poplatek 30kč denně. Majitel motocyklu však může jezdit jen v dohodnout část roku, kterou si určí. V dobu mimo pojištění pak majitel vozidla nesmí způsobit žádnou havárii ani nesmí být zastaven kontrolou Policie ČR.

Tento způsob je nejvýhodnější, protože majitelé motocyklů platí opravdu jen za ty měsíce, které jezdí a ušetří tak za období, kdy nemůžou s motocyklem vyrazit.

I k povinému ručení motocyklu nabízí pojišťovny další služby jako je např. asistenční služba , doplňková připojištění na části motocyklu nebo připojištění proti odcizení. Bonusy se zde sčítají také stejně, jako u automobilů, takže pokud na motocyklu nebouráte, získáte na vaše poviné ručení slevu.

Další příspěvek Srovnání poviného ručení ze stejné kategorie. Další informační článek - Ceník poviného ručení.


!! Náš TIP: Poviné ručení a porovnání

Novinky